Warsztaty AAC dla rodziców, czyli co?

Moje dziecko nie mówi, co mam z tym zrobić? pytają rodzice. Jak mu pomóc? Na warsztatach opowiem, czym jest język i jak go nabywamy. Co możemy zrobić, aby wspomóc dziecko w procesie jego nabywania. Opowiem Wam również czym jest AAC i dlaczego nie tylko nie hamuje rozwoju mowy, ale wręcz ją rozwija

Rodzic jest nieodzownym elementem wprowadzania komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Zaangażowany, a przede wszystkim rozumiejący sens AAC Rodzic- to marzenie chyba każdego terapeuty. Ileż Rodzicom nagadam podczas ich pierwszej wizyty w gabinecie! I to wszystko okazuje się za mało! Dlatego w zeszłym roku powstał pomysł warsztatów dla Rodziców. Odbywały się one stacjonarnie w Szczecinie. Pandemia przerwała  jednak realizację projektu. Postanowiłam więc przenieść go w strefę online.

Czego się dowiesz na Warsztaty AAC dla rodziców?:
  • Czym jest AAC? Jakie mamy metody w obrębie komunikacji alternatywnej i wspomagającej?
  • AAC w badaniach naukowych
  • Od czego zacząć komunikację z dzieckiem niemówiącym?
  • Czy faktycznie dziecko nie będzie chciało mówić, jeśli skorzysta z AAC? (tu od razu powiemy, że będzie chciało mówić i opowiemy Wam dlaczego! )
  • Co to jest modelowanie? Dlaczego jest takie ważne?
  • Dlaczego rola Rodzica jest nieodzowna i bardzo ważna?
  • Jak tworzyć tablice?
  • Jakie słownictwo powinno być w nich zawarte?
  • Jakie mamy narzędzia- komunikatory; sposoby dostępu w AAC?

Prowadząca Warsztaty AAC dla Rodziców:

mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin

Pedagog, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny, specjalista terapii ręki. Doktorantka Kolegium Doktorskiego na Akademii Kujawsko- Pomorskiej. Superwizor komunikacji alternatywnej i wspomagającej m.in. w Emedea w Poznaniu. Wykładowca z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Omnibus Centrum Edukacyjne w Szczecinie. Współautorka książki „Mutyzm wybiórczy- skuteczne metody terapii”. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu i współtwórca panelu komunikacyjnego i terapii wzroku w C-eyeX. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim. Współtwórca i właściciel projektu i strony szkolenia-aac.pl. Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach w Centrum neurorehabilitacji, komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Szczecinie.