Walentynkowe Bingo, czyli dziesięciostronicowy plik w formie pdf. Zawarłyśmy w nim: 5 kart bingo z symboliką Walentynek. Symbole do losowania. Żetony do zakrywania wylosowanych obrazków. To świetna pomoc do wspólnej zabawy.

Walentynki, czyli święto zakochanych. Obchodzimy go każdego roku 14 lutego. W kategorii tej znajdziesz pomoce w tematyce Walentynkowej. Pliki  są dostępne w formie pdf. Czyli: płatne, po dokonaniu zakupu, przyjdą na maila. Prosimy- sprawdź folder spam, jeżeli nie ma ich w skrzynce odbiorczej.  Bezpłatne- pobierz samodzielnie ze strony, którą zobaczysz po aktualizacji koszyka.

Nazwa tego święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w  dniu Walentynek jest wysyłanie listów, które zawierają wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Walentynkowe Bingo może być jednym z nich!

Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak KupidynErosPan czy Juno Februata.