Strategie komunikacyjnew AAC, czyli jak wspomóc komunikację.
- Strategie wizualne w AAC, czyli co to jest i jak je stosować
- Wykorzystywanie strategii w pracy indywidualnej z podopiecznym, na podstawie oczekiwanych rezultatów
- Strategie w pracy nauczyciela, czyli jak pracować w grupie
- Harmonogram dnia/plan aktywności, czyli zasady tworzenia do indywidualnych możliwości dziecka
- Strategie wizualne a trudne zachowania
- Rola partnera komunikacyjnego w stosowaniu strategii wizualnych
- Strategie wykorzystywane w środowisku domowym
- Strategie placówkowe, czyli jak ujednolicić pracę w całej placówce
- Czytanie uczestniczące
- Tworzenie tablic kontekstowych, tematycznych, uczestnictwa
Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat, który będzie wysłany drogą mailową.
- Pytania dotyczące szkolenia, prosimy kierować na email: biuro@szkolenia-aac.pl, bądź telefonicznie tel. Edyta 602-257-245
- Istnieje możliwość wystawiania faktur proforma, oraz udział w szkoleniu rady pedagogicznej. Prosimy o to zapytać w mailu, bądź podczas rozmowy telefonicznej.
Organizacja szkolenia: szkolenie AAC odbywa się w trybie online na platformie MY OWN CONFERENCE. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie email, na który zostanie wysłany do Państwa link do pokoju webinar. Link przyjdzie 3 dni, 1 dzień, godzinę przed wydarzeniem. Jeżeli nie będzie go w skrzynce odbiorczej, prosimy sprawdzić folder spam. Pokój szkolenia, dostępny jest 0,5 h przed rozpoczęciem szkolenia.
Czas trwania- 3 h dydaktyczne- do wyczerpania tematu- zależy od aktywności grupy i liczby zadawanych pytań.
Prowadząca:
mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin
Pedagog, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny, specjalista terapii ręki. Doktorantka Kolegium Doktorskiego na Akademii Kujawsko- Pomorskiej. Superwizor komunikacji alternatywnej i wspomagającej m.in. w Emedea w Poznaniu. Wykładowca z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Omnibus Centrum Edukacyjne w Szczecinie. Współautorka książki „Mutyzm wybiórczy- skuteczne metody terapii”. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu i współtwórca panelu komunikacyjnego i terapii wzroku w C-eyeX. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim. Współtwórca i właściciel projektu i strony szkolenia-aac.pl. Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach w Centrum neurorehabilitacji, komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Szczecinie.