Podkładka komunikacyjna- Jeść- symbole Mówik, czyli podkładka z wizualnym wsparciem dla AAC. Dzięki niej masz funkcjonalną przestrzeń na modelowanie symboli podczas spożywania posiłków. Umożliwi ona zarówno modelowanie, jak i da możliwość wyrażenia przez dziecko swoich potrzeb. Np: koniec, nie chcę, jeszcze, pić itp.
Format A3- 42 x 29,7 cm. Solidne wykonanie-Pcv spienione z laminatem matowym- 3mm, zapewni funkcjonalność i wielokrotność użytkowania. Dodatkowo wzmocniona.
Wysyłka kurierska na podany adres zostanie dostarczona w ciągu 14 dni roboczych.
Wspomagana stymulacja języka (ang. Aided Language Stimulation) to podejście stymulacji językowej, w którym terapeuta wskazuje na symbole na tablicy komunikacyjnej dziecka w powiązaniu z trwającą aktywnością. Uczniowie uczą się poprzez modelowanie. Autorką tego podejścia jest Carol Goossens, która rozpowszechniła je w Stanach Zjednoczonych. Poprzez swoje publikacje, warsztaty i informacje w Internecie.
Chcemy, żeby dzieci używały swojego systemu AAC. Jak najczęściej, interaktywnie i twórczo. Jednakże często nie dajemy im systemu, który by to umożliwiał. Podkładka komunikacyjna Jeść- Mówik, może być doskonałym uzupełnieniem tego systemu. Gdzie dostęp do zawartych na nich komunikatach, mamy “na szybko.” Jest to doskonałe wsparcie dla AAC.
Podejście wspomaganej stymulacji języka zakłada, że lepszym sposobem jest przygotowanie wielu tablic tematycznych. Czyli takich, które bazują na konkretnych aktywnościach. Zapewniających dziecku możliwość bogatego, interaktywnego i twórczego uczestnictwa językowego w danej aktywności. Taka tablica gromadzi słownictwo potrzebne do porozumiewania w konkretnej sytuacji.
UWAGA!
ZAMIESZCZONE NA STRONIE PRODUKTY są tylko pomocami zapewniającymi dostępność do symboli, nie mogą być zastępstewem dla indywidualnego systemu komunikacyjnego. Osoba potrzebująca wsparcia AAC powinna mieć własną pomoc osobistą- książkę osobistą.
Skontaktuj się z terapeutą AAC celem diagnozy umiejętności komunikacyjnych dziecka i dobrania odpowiednich metod i strategii wprowadzenia AAC.