Zapraszamy na webinarium poświęconym zagadnieniom z zakresu języka, który bądź, co bądź jest podstawą naszej komunikacji. Zrozumienie tych zagadnień ułatwi nam wprowadzanie komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Dzieci bez komunikacji werbalnej, uczą się bowiem języka na tych samych zasadach, co dzieci mówiące.

Zagadnienia szczegółowe:

  • neurobiologiczne podstawy języka
  • jak dzieci przyswajają język
  • kompetencje komunikacyjne
  • jak ludzie rozumieją i tworzą wypowiedzi
  • słownik umysłowy
  • badania nad słownictwem dzieci
  • pola semantyczne

Jeżeli nie mogą Państwo uczestniczyć w wskazanym terminie, wyślemy link do odtworzenia szkolenia w dogodnym dla Państwa czasie.

Po ukończeniu szkolenia, uczestnik otrzymuje certyfikat zgodny rozp. Ministerstwa Edukacji Narodowej. , który będzie wysłany drogą mailową, materiały szkoleniowe, wzbogacone o gotowe tablice i książeczki.
  • Pytania dotyczące szkolenia, prosimy pisać na email: biuro@szkolenia-aac.pl, tel. 602-257-245/668443861
  • Istnieje możliwość wystawiania faktur proforma oraz udział w szkoleniu rady pedagogicznej

Organizacja szkolenia: szkolenie odbywa się w trybie online na platformie MY OWN CONFERENCE, przy zakupie biletu konieczne jest podanie email, na który zostanie wysłany link do pokoju webinar. Otrzymacie go Państwo na: 3 dni, 1 dzień, godzinę przed wydarzeniem.

Pokój webinar dostępny jest 0,5 h przed rozpoczęciem szkolenia.

Prowadzące Neurobiologiczne podstawy języka:

mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin

Pedagog, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny, specjalista terapii ręki. Doktorantka Kolegium Doktorskiego na Akademii Kujawsko- Pomorskiej. Superwizor komunikacji alternatywnej i wspomagającej m.in. w Emedea w Poznaniu. Wykładowca z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Omnibus Centrum Edukacyjne w Szczecinie. Współautorka książki „Mutyzm wybiórczy- skuteczne metody terapii”. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu i współtwórca panelu komunikacyjnego i terapii wzroku w C-eyeX. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim. Współtwórca i właściciel projektu i strony szkolenia-aac.pl. Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach w Centrum neurorehabilitacji, komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Szczecinie.

mgr Joanna Pachutko- Centrum Edukacji i Komunikacji Joanna Pachutko

Logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta zajęciowy, posiadająca duże i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, z trudnościami w porozumiewaniu się z wieloraką niepełnosprawnością. Prowadzi prowadzi prywatną praktykę w Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC Joanna Pachutko , a także założycielka grupy Grupa Terapia mowy i komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC, prowadząca szkolenia pt. „Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się”, oraz  „Warsztat pracy terapeuty AAC”.