Książka do porozumiewania się- pomoc osobista to praktyczne szkolenie z zakresu AAC. „To, że nie mówię, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia”. Zdanie to, często cytowane, powinna stać się podstawą naszych kontaktów z osobami niemówiącymi, oraz z trudnościami w komunikowaniu się. Samo rozumienie języka nie wystarczy, aby skutecznie porozumiewać się z otoczeniem. Potrzebna jest odpowiednia motywacja, umiejętność podjęcia dialogu oraz narzędzie, które to umożliwi.

  • Wskażemy praktyczne wskazówki oraz zasady tworzenia książki osobistej. Czyli jak powinna wyglądać dobra książka i co powinna zawierać
  • Organizacja słownictwa, czyli jak zorganizować w pomocach- książkach osobistych dzieci potrzebne słowa
  • Dlaczego pomoc osobista nie działa, czyli jakie błędy  popełniamy najczęściej
  • Klucz Fitzgerald i kod kolorów wykorzystywany w metodyce AAC,   po co i dlaczego?
  • Pokażemy przykładowe indywidualne pomoce osobiste, czyli jak są skonstruowane i dlaczego właśnie tak
Po ukończeniu szkolenia Książka do porozumiewania się- pomoc osobista, uczestnik otrzymuje certyfikat, który będzie wysłany drogą mailową.

Organizacja szkolenia: szkolenie odbywa się w trybie online na platformie MY OWN CONFERENCE. Przy zakupie biletu koniecznie podaj email, na który zostanie wysłany link do pokoju webinar. Dostaniesz go na 3 dni, 1 dzień, godzinę przed wydarzeniem. Jeżeli nie znajdziesz go w skrzynce odbiorczej, sprawdź folder spam.  Pokój webinar dostępny jest 0,5 h przed rozpoczęciem szkolenia.

  • Pytania dotyczące szkolenia Książka do porozumiewania się- pomoc osobista, prosimy pisać na email: biuro@szkolenia-aac.pl, tel. 602-257-245 /668443861                
  • Istnieje możliwość wystawiania faktur proforma oraz udział w szkoleniu rady pedagogicznej

Prowadzące szkolenie Książka do porozumiewania się- pomoc osobista:

mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin

Pedagog, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growththrugh Play System, specjalista terapii ręki, terapeuta zajęciowy i terapeuta TUS. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim.Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach. Prowadzi gabinet neurorehabilitacji C-eye, komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz terapii ręki w Przychodni Portowej w Szczecinie.

mgr Joanna Pachutko- Centrum Edukacji i Komunikacji Joanna Pachutko

Logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta zajęciowy, posiadająca duże i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, z trudnościami w porozumiewaniu się z wieloraką niepełnosprawnością. Prowadzi prowadzi prywatną praktykę w Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC Joanna Pachutko , a także założycielka grupy Grupa Terapia mowy i komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC, prowadząca szkolenia pt. „Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się”, oraz  „Warsztat pracy terapeuty AAC”.