Czytanie uczestniczące- szkolenie z zakresu AAC, czyli wszystko o czytaniu.

  • Technika czytania uczestniczącego w AAC, czyli jak czytać z dzieckiem?
  • Dlaczego warto czytać z dzieckiem i kiedy to robić?
  • Co daje dziecku technika czytania uczestniczącego?
  • Cechy dobrej książki- czyli jaka powinna być, co zawierać w sobie i po co?
  • Z kim czytamy i dlaczego?
  • Jak dobrze dostosować książkę w pomoce AAC w zależności do poziomu komunikacyjnego dziecka, co jest najważniejsze
  • Zasady dobrego czytania oraz oczekiwany rezultat
  • Przegląd dostępnych na rynku książek do czytania uczestniczącego, oraz pokaz książek autorstwa własnego, dostosowanych do potrzeb konkretnego dziecka
Po ukończeniu szkolenia Czytanie uczestniczące, uczestnik otrzymuje certyfikat, który będzie wysłany drogą mailową.
  • Pytania dotyczące szkolenia, prosimy pisać na email: biuro@szkolenia-aac.pl, tel. 602-257-245/668443861                   
  • Istnieje możliwość wystawiania faktur proforma oraz udział w szkoleniu rady pedagogicznej

Organizacja szkolenia: szkolenie odbywa się w trybie online na platformie MY OWN CONFERENCE. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie email, na który zostanie wysłany link do pokoju webinar.  Link przyjdzie 3 dni, 1 dzień, godzinę przed wydarzeniem. Jeżeli nie będzie go w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie folderu spam.  Pokój webinar dostępny jest 0,5 h przed rozpoczęciem szkolenia.

Prowadzące szkolenie czytanie uczestniczące:

mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin

Pedagog, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny, specjalista terapii ręki. Doktorantka Kolegium Doktorskiego na Akademii Kujawsko- Pomorskiej. Superwizor komunikacji alternatywnej i wspomagającej m.in. w Emedea w Poznaniu. Wykładowca z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Omnibus Centrum Edukacyjne w Szczecinie. Współautorka książki „Mutyzm wybiórczy- skuteczne metody terapii”. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu i współtwórca panelu komunikacyjnego i terapii wzroku w C-eyeX. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim. Współtwórca i właściciel projektu i strony szkolenia-aac.pl. Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach w Centrum neurorehabilitacji, komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Szczecinie.

mgr Joanna Pachutko- Centrum Edukacji i Komunikacji Joanna Pachutko

Logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta zajęciowy, posiadająca duże i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, z trudnościami w porozumiewaniu się z wieloraką niepełnosprawnością. Prowadzi prowadzi prywatną praktykę w Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC Joanna Pachutko , a także założycielka grupy Grupa Terapia mowy i komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC, prowadząca szkolenia pt. „Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się”, oraz  „Warsztat pracy terapeuty AAC”.