Szkolenia AAC

Szkolenia AAC- komunikacji alternatywnej i wspomagającej, to doskonały sposób na podnoszenie kwalifikacji z tego zakresu. Dowiesz się z nich, czym jest AAC i jak może wspomóc dziecko, bądź osobę dorosłą w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Pokażemy m.in., że AAC nie hamuje rozwoju mowy, a wręcz może go przyspieszyć. Tym samym obalimy mity związane z komunikacją alternatywną i wspomagającą. I to na podstawie badań naukowych.

Szkolenia AAC. Opowiemy o czytaniu uczestniczącym, o pierwszych krokach w AAC, czyli diagnozie. Także o tworzeniu tablic kontekstowych, uczestnictwa, czy wyborów. O tym, jak stworzyć perfekcyjną książkę, czyli pomoc osobistą dziecka, dzięki której w sposób funkcjonalny będzie mogło komunikować się z otoczeniem.

Nie każdy jednak może korzystać z wymienionych pomocy, w sposób tradycyjny. Pokażemy więc, czym są nowe technologie i jak je możemy wykorzystać w pracy z komunikacją alternatywną i wspomagającą. Wskażemy też, czym jest eyetracking i jak z nim pracować, czyli jak dostępność za pomocą oczu, może przekładać się na umiejętności komunikacyjne.

W szkolenia online znajdziesz również te dedykowane dorosłym osobom niemówiącym.

Z powodu urlopu w dniach 25.09 - 20.10 sklep będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w późniejszym terminie.