Puzzle

Układanie puzzli przynosi wiele korzyści. Doskonale wpływa na mózg. Obie półkule , pracują wówczas jednocześnie. Czynność ta bowiem, wymaga zarówno działań logicznych, jak i sporej wyobraźni oraz kreatywności.

Według badań zabawa puzzle: rozwija zdolności przestrzenne, ćwiczy  pamięć i koncentrację. Puzzle uczą wytrwałości w dążeniu do celu, motywuje do dalszych działań, przyczynia się do rozwoju słownictwa- poznawania nazw. Rozwija motorykę małą. To również doskonała pomoc w nauce pisania i czytania.

W tej kategorii znajdziesz również: tablice komunikacyjne, czyli pomoc wizualna zawierająca słownictwo przydatne w trakcie układania. 11- stronicowy plik pdf, zawiera słownictwo z różnych kategorii językowych. Pełniących różne funkcje mowy. Na stronie głównej- pierwszej, znajdziesz słownictwo rdzeniowe. Symbole z cyframi oznaczają, iż na podanej stronie, znajdziesz odnośnik do konkretnych puzzli, znajdujących się w naszym sklepie. Znajdziesz również odnośnik do wyrażeń, kształtów, liczb.

W każdym dziecięcym pokoju powinno się znaleźć kilka pudełek. Zapewniają doskonałą zabawę w czasie wolnym dziecka, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Wspierają  rozwój na wielu płaszczyznach, oraz mogą być doskonałym elementem terapii. W dodatku mamy ich ogromny wybór!

Na naszej stronie, w zakładce Puzzle,  znajdziecie Państwo, różnorodną tematykę, oraz zakres trudności. Wszystkie zawierają symbole AAC.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3