Puzzle

Układanie puzzli przynosi wiele korzyści. Doskonale wpływa na mózg. Obie półkule , pracują wówczas jednocześnie. Czynność ta bowiem, wymaga zarówno działań logicznych, jak i sporej wyobraźni oraz kreatywności.

Według badań zabawa puzzle: rozwija zdolności przestrzenne, ćwiczy  pamięć i koncentrację. Puzzle uczą wytrwałości w dążeniu do celu, motywuje do dalszych działań, przyczynia się do rozwoju słownictwa- poznawania nazw. Rozwija motorykę małą. To również doskonała pomoc w nauce pisania i czytania.

W tej kategorii znajdziesz również: tablice komunikacyjne, czyli pomoc wizualna zawierająca słownictwo przydatne w trakcie układania. 11- stronicowy plik pdf, zawiera słownictwo z różnych kategorii językowych. Pełniących różne funkcje mowy. Na stronie głównej- pierwszej, znajdziesz słownictwo rdzeniowe. Symbole z cyframi oznaczają, iż na podanej stronie, znajdziesz odnośnik do konkretnych puzzli, znajdujących się w naszym sklepie. Znajdziesz również odnośnik do wyrażeń, kształtów, liczb.

W każdym dziecięcym pokoju powinno się znaleźć kilka pudełek. Zapewniają doskonałą zabawę w czasie wolnym dziecka, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Wspierają  rozwój na wielu płaszczyznach, oraz mogą być doskonałym elementem terapii. W dodatku mamy ich ogromny wybór!

Na naszej stronie, w zakładce Puzzle,  znajdziecie Państwo, różnorodną tematykę, oraz zakres trudności. Wszystkie zawierają symbole AAC.

UWAGA!

ZAMIESZCZONE NA STRONIE PRODUKTY  są tylko pomocami zapewniającymi dostępność do symboli, nie mogą być zastępstewem dla indywidualnego systemu komunikacyjnego. Osoba potrzebująca wsparcia AAC powinna mieć własną pomoc osobistą- książkę osobistą.

Skontaktuj się z terapeutą AAC celem diagnozy umiejętności komunikacyjnych dziecka i dobrania odpowiednich metod i strategii wprowadzenia AAC.

Z powodu urlopu w dniach 25.09 - 20.10 sklep będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w późniejszym terminie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3