Sfera emocjonalna

Sfera emocjonalna, czyli materiały z wsparciem z zakresu AAC, dotyczące emocji. I radzenia sobie z nimi.

Sfera tą możesz nazwać afektywną. Obejmuje ona, wiele rodzajów odczuć i przeżyć. Różnią się między sobą źródłem pochodzenia, długością trwania, a także intensywnością odczuwania.

Całość sfery afektywnej możesz zdefiniować, jako sposoby przeżywania wszystkiego. Co dzieje się w nas samych oraz w naszych relacjach z otaczającym nas światem. Zwłaszcza światem dotyczącym ludzi. Przeżycia afektywne to spontaniczne reakcje człowieka na jego własne zachowania. Stany wewnętrzne. Na dochodzące z zewnątrz bodźce. A także na wszystko to, co dzieje się w naszym życiu. Oraz w naszych kontaktach z innymi osobami.

Sfera emocjonalna. W zależności od okoliczności reakcje te wyrażają się poprzez radość, satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa, zaufania, pewności siebie.  Albo poprzez niepokój, wstyd, poczucie winy, depresję, gniew, nienawiść, rozpacz. Skoro emocje są ważną informacją o naszej sytuacji życiowej, to nie powinno się ich dzielić na pozytywne i negatywne. Lecz raczej na radosne i bolesne. Wszystkie bowiem są pozytywne jako nośniki informacji o naszym życiu.

W kategorii tej znajdziesz materiały związane z tematyką emocji. Ich zadaniem jest pomóc zrozumieć, poradzić sobie z tym, co dzieje się wewnątrz nas.

Wyświetlanie jednego wyniku